Першынство Еўропы па САМБА сярод юнакоў і дзяўчат, юніёраў і юніёрак

Першынство Еўропы па САМБА сярод юнакоў і дзяўчат, юніёраў і юніёрак

З 12 па 14 красавіка 2019 года на Кіпры (г. Лімасол) у спартыўным цэнтры Spyros Kyprianou Sports Center Limassol Polemidia прайшло першынство Еўропы па самба сярод юнакоў і дзяўчат, юніёраў і юніёрак.

Арганізатарамі мерапрыемства выступілі Міжнародная Федэрацыя самба (FIAS), Еўрапейская федэрацыя самба і Федэрацыя самба Кіпра.

У гэтым годзе ўдзельнікамі спаборніцтваў сталі лепшыя самбісты і самбісткі 1998-2001 гадоў нараджэння, 265 спартсменаў з 21 краіны Еўропы: Арменія, Украіна, Расія, Балгарыя, Грузія, Беларусь, Латвія, Літва, Эстонія, Ізраіль, Азербайджан, Малдова, Францыя, Ірландыя , Нідэрланды, Германія, Грэцыя, Румынія, Македонія, Кіпр, і Польшча.

На дыване першынства Еўропы былі разыграны камплекты медалёў у наступных вагавых катэгорыях:

• юнакі: 48, 52, 56, 60, 65, 70, 75, 81, 87, звыш 87 кг.

• дзяўчыны: 40, 44, 48, 52, 56, 60, 65, 70, 75, звыш 75 кг.

• юніёры: 48, 52, 57, 62, 68, 74, 82, 90, 100, звыш 100 кг.

• юніёркі: 44, 48, 52, 56, 60, 64, 68, 72, 80, звыш 80 кг.

Кожная з краін выставіла сваіх лепшых спартсменаў, і кожная спадзявалася, што прыедзе дадому з медалём.

Вынікі спаборніцтваў па днях.

Вынікі 1 дня – 12 красавіка 2019

Юніёры

75 кг

1 KARAPETYAN Arsen ARM

2 ZHDANOV Daniil RUS

3 BAIMATAU Artur BLR

3 TABARUKASHVILI Vakhtang GEO

Дзяўчыны

40 кг

1 MIRONOVA Kristina RUS

2 AURAMCHYK Anastasiya BLR

3 HRYHORENKO Kateryna UKR

52 кг

1 KONDRASHINA Svetlana RUS

2 ZHUKAVA Dziyana BLR

3 PEREKHREST Ruslana UKR

3 KAISOPOULOU Panagiota GRE

Вынікі 2 гэтага дня – 13 красавіка 2019

Юніёры

+ 100 кг

1 AKOPIAN Vardkez RUS

2 TSARELASHVILI Levan GEO

3 KHAKHLOU Dzmitry BLR

3 KNYSH Yaroslav UKR

Юнакі

65 кг

1 TRUSH Roman UKR

2 CHARNIAUSKI Kiryl BLR

3 TSOUTLASVILI Michail GRE

3 LATISEV Mihail MDA

Юніёркі

48 кг

1 MOLCHANOVA Iuliia RUS

2 CHISS Daniela mihaela ROU

3 BAKHUR Hlafira BLR

3 MAMIKONYAN Meline ARM

60 кг

1 NETSVIT Vladyslava UKR

2 HIDER Youssra NED

3 RAMANAVA Yanina BLR

3 VORONINA Dina RUS

72 кг

1 KUZNETSOVA Polina RUS

2 AKHALAIA Salome UKR

3 PIRSKAYA Angelina BLR

Дзяўчыны

44 кг

1 FEDOROVA Tatiana RUS

2 MITSKEVYCH Veronika UKR

3 KIRAKOSYAN Syuzanna ARM

3 MAZHUHA Viktoryia BLR

70 кг

1 SHEVCHENKO Aleksandra RUS

2 TOROPTSEVA Vladyslava UKR

3 IONESCU Lavinia florentina ROU

3 RAKUTS Katsiaryna BLR

+75 кг

1 KALGINA Iuliia RUS

2 HRYSCHANKA Anastsiya BLR

3 CHOVHUN Kateryna UKR

3 SMILDZINA Darta LAT

Вынікі 3 гэтага дня – 14 красавіка 2019

Юніёры

57 кг

1 PANASENIA Aliaksandr BLR

2 ISRAYELYAN Davit ARM

3 MEHDIZADE Mehman AZE

3 ROMANOV Vladimir RUS

74 кг

1 GVITCHIANI Tornike GEO

2 BARKAVETS Dzianis BLR

3 SHATVERYAN Boris ARM

3 GZIRIAN Gevorg RUS

Юнакі

70 кг

1 AKOPASHVILI Koba GEO

2 KUTSKO Eduard BLR

3 LUKANIN Ivan RUS

3 NEBOTOV Serhii UKR

87 кг

1 BESMAN Mikita BLR

2 CHAGELISHVILI Giorgi GEO

3 MAGOMEDOV Shamil RUS 3 ZLATKOV Stanislav BUL

0 КАМЭНТАРЫ

Пакіньце свой каментар

CAPTCHA image
*